Mikrovit miedź 80g w litrze 5l

Cena: Cena Specjalna 62 zł

Nazwa:

Mikrovit miedź 80g w litrze 5l

Opis:

Plonvit motylkowe to płynny, wieloskładnikowy nawóz przmikrovit miedź to płynny nawóz zawierający 80 g cu w 1 litrze, przeznaczony do dolistnego stosowania. dostarcza roślinom miedź, która jest efektywnie pobierana i wykorzystywana przez rośliny.

Mikrovit miedź zawiera związki kompleksujące, które przyspieszają pobieranie miedzi przez rośliny oraz ułatwiają łączne stosowanie nawozu z innymi agrochemikaliami.

Składniki g/l % (m/m) miedź (cu) 80 6,5 mikrovit miedź stosowany profilaktycznie w uprawach roślin o wysokich wymaganiach w stosunku do miedzi (np. zboża, cebula, marchew, burak ćwikłowy, sałata, szpinak) – jest efektywnym źródłem miedzi. jest też zalecany w przypadku występowania warunków glebowych ograniczających dostępność miedzi dla roślin (wysokie ph, wysoka zawartość substancji organicznej, wysoki współczynnik przepuszczalności, a szczególnie w uprawach na glebach użytkowanych rolniczo od niedawna i zasobnych w próchnicę – tzw. "choroba nowin"). mikrovit miedź stosowany w terminach i dawkach zalecanych w programach nawożenia poszczególnych gatunków, skutecznie zapobiega powstawaniu niedoboru miedzi w roślinach.

Miedź (cu) dostarczana w nawozie mikrovit miedź korzystnie wpływa na wielkość i jakość plonu, m.in. na:

Prawidłowy rozwój młodych części roślin, ich późniejszy wzrost oraz dojrzewanie owoców prawidłowy rozwój tkanki przewodzącej – efektywny transport składników pokarmowych i wody w roślinach zwiększenie mechanicznej wytrzymałości roślin (np. większa odporność zbóż na wyleganie) efektywne wykorzystanie azotu intensywny przyrost biomasy oraz lepsze parametry jakościowe plonu poprawę zdrowotności roślin w okresie uprawy i w czasie przechowywaniaeznaczony do dolistnego dokarmiania roślin motylkowych grubonasiennych, takich jak: soja, bobik, groch, łubin, wyka, peluszka oraz roślin motylkowych drobnonasiennych, takich jak koniczyna i lucerna. plonvit motylkowe szybko i skutecznie dostarcza roślinom mikroelementy w proporcjach odpowiadających wymaganiom pokarmowym roślin motylkowatych (bobowatych). wzbogacony jest w kobalt (co) niezbędny dla roślin żyjących w symbiozie z korzeniowymi bakteriami brodawkowymi. mikroelementy są schelatowane, dzięki czemu w pełni dostępne dla roślin. nawóz zawiera także magnez oraz azot poprawiający pobieranie i przyswajanie mikroskładników. w nawozie plonvit motylkowe zastosowano technologię int, która sprawia, że nawóz jest wyjątkowo skuteczny.

Składniki g/l % (m/m) azot (n) całkowity 180 15,0 azot (n) amidowy (nh2) 180 15,0 tlenek magnezu (mgo) 24,0 2,0 trójtlenek siarki (so3) 19,0 1,6 bor (b) 6,0 0,500 kobalt (co) schelatowany przez edta 0,24 0,02 miedź (cu) schelatowana przez edta 2,4 0,200 żelazo (fe) schelatowane przez edta 3,6 0,300 mangan (mn) schelatowany przez edta 4,8 0,400 molibden (mo) 0,072 0,006 cynk (zn) schelatowany przez edta 3,6 0,300 zastosowana w nawozie plonvit motylkowe technologia int zwiększa szybkość i efektywność pobierania, przemieszczania oraz przyswajania składników pokarmowych i substancji stymulujących w roślinie. efekty te uzyskuje się dzięki odpowiednio opracowanym komponentom pochodzenia organicznego.

Rośliny pobierają niewielkie ilości mikroelementów, ale są one niezbędne dla prawidłowego rozwoju i plonowania roślin. niedobór nawet jednego ze składników pokarmowych zawsze skutkuje spadkiem wielkości i jakości plonu. oznaki niedoborów na roślinach często nie są jednoznaczne lub mają charakter ukryty – dlatego ważna jest profilaktyka. dokarmianie dolistne jest najefektywniejszym sposobem dostarczenia mikroelementów roślinom.

Producent: intermag

 

Pawel Bielawski
PPHU "Agroma-Sokółka" Sp. z o.o.
Gęsia 7
16-100 Sokółka
NIP: 5451000358

 

brak informacji

 

Pawel Bielawski
PPHU "Agroma-Sokółka" Sp. z o.o.
Gęsia 7
16-100 Sokółka
NIP: 5451000358